Skip to content

Okrasná jezírka

Stojaté vody v jezírkách a rybnících velmi rychle zarůstají řasami. Dozelena zbarvená voda, nepříjemný zápach, zelené plovoucí chomáče, slizké kameny a stěny.

Zapáchající jezírko

Jezírko před kancelářskou budovou o ploše 53m² a objemu 16 m³ vody. Nevzhledná zelená voda a zaměstnanci budovy, stěžující si na nepříjemný zápach. Po instalaci DCW bylo denně dávkováno 160 litrů Neuthoxu. Po 3 měsících se dákování snížilo na polovinu – na 80 litrů. Voda v jezírku je dnes křišťálově čistá a bez zápachu a spokojení zaměstnaci posedávají u jezírka.

Jezírko před radnicí

Okrasné jezírko v centru města o objemu 500 m³ vody. Voda jezírka neslouží jen jako estetický prvek, ale slouží i k chlazení kondenzátorů klimatizací. Protože je jezírko ohříváno od kondenzátorů, jeho vyšší teplota snížila obsah rozpuštěného kyslíku ve vodě a zrychlovala růst řas a biofilmu. V minulosti tak muselo být jezírko pravidelně vypouštěno, mechanicky vyčištěno od řas a biofilmu a znovu napuštěno. Ekonomicky a časově se jednalo o velmi náročné operace s vynaložením mnoha hodin lidské práce. Prázdné a špinavé zapáchající jezírko mělo negativní dopad na vnímání občanů a turistů.

Po instalaci genarátoru DCW T25 veškerá tato činnost již není nutná. Voda v jezírku je dnes křišťálově čistá, bez zápachu a bez známek zelené barvy…

Minimální provozní náklady

Po dobu prvních 3 měsíců byly provozní náklady 32,-Kč/den a dnes pouze 16,- Kč/den.

Naše nabídka

NGL COOLSTAR

COOLSTAR F

GLYKOL

POTRAVINÁŘSTVÍ

vodní plochy

LEGIONELA